922/698
Nikolai Tidemand (f. Stavanger 1888, d. 1975)
Stor rund lågkrukke af stentøj, dekoreret med Solfatara glasur. Sign. monogram, 1937. Kgl. P. Låg af patineret og delvis forgyldt bronze. H. 34. Diam. 33.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud