922/696
Arje Griegst (f. København 1938, d. 2016)
“Havterrin”. Stor terrin af stentøj dekoreret med celadonglasur med nogle blå og gråsorte islæt. Usign. Udført hos Royal Copenhagen, ej stemplet. H. 31. Diam. ca. 36–39.
Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer hos Royal Copenhagen på Amager Torv i slutningen af 1980'erne.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud