922/697
Kresten Bloch (f. Næstved 1912, d. København 1970)
Knud Andersen (f. 1892, d. 1966)
Rund lågkrukke af stentøj, dekoreret med okseblodsglasur. Sign. monogram. Kgl. P. Låg og stand af patineret bronze. Stemplet monogram KA for Knud Andersen. Kgl. P. H. inkl. låg og stand 27. Diam. 21,5.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud