924/​331

Reinhoud d'Haese (f. Geraadsbergen 1928, d. Paris 2007, )

“Chevalier migrateur”, 1986. Fotocertifikat sign. Reinhoud medfølger. Tin. Monteret på sten sokkel. Titel angivet under sokkel. 40,5×22×26.

Litteratur: “Reinhoud. Catalogue raisonné. Tome 3 / Sculptures 1982–1987”, Gallimard Paris 2008, nr. 1253, gengivet side 188. Proveniens: Siwert Bergström, Malmö.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?