2425/​23

Louis Vuitton rejsekiste 'trunk', beklædt med monogramcanvas og lister af træ. Indvendigt polstret med lyst stof med bånd og med stor udtagelig bakke. Beslag, hængsler og lås af messing. Påmalet monogram ('PD') på siden. Etikette af papir 'Lille Nord' samt plakette af messing indgraveret med 'Paul Deledicque, Lille'. Ca. 1910–20. H. 56. B. 80. D. 50.

Er købt i Frankrig for ca. 40 år siden.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

26.000 DKK

26.000 DKK
25.000 DKK
24.000 DKK
23.000 DKK
22.000 DKK
21.000 DKK