Wonga Marc Mancoba (f. Paris 1946, d. sst. 2015, Boede og arbejdede i Paris, Frankrig)
Uden titel. Sign. på bagsiden Wonga Marc Mancoba. Olie på lærred. 65×54.
Udstillet: “EWS - Ernest Mancoba, Wonga Mancoba, Sonja Ferlov Mancoba”, Galerie Mikael Andersen, København, 12. november - 17. december 2011. Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Kommissionsbud