Foto endnu ikke klar
884/673
Roger Ballen (f. New York 1950)
“Twirling Wires”. Ed. 2/6. Betitlet, dateret og nummereret og signeret Roger Ballen verso (tjekkes). Sølvgelatine print. Indrammet. Bladstørrelse 80×80 cm (billedstørrelse 64×64 cm.
Proveniens: Købt af nuværende ejer i 2006 på Hamburg Kennedy Photography Gallery, Washington DC
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019
Vurdering
Hammerslag