Foto endnu ikke klar
884/​673

Roger Ballen (f. New York 1950)

“Twirling Wires”. Ed. 2/6. Betitlet, dateret og nummereret og signeret Roger Ballen verso (tjekkes). Sølvgelatine print. Indrammet. Bladstørrelse 80×80 cm (billedstørrelse 64×64 cm.

Proveniens: Købt af nuværende ejer i 2006 på Hamburg Kennedy Photography Gallery, Washington DC

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer og foto, 5. marts 2019

Vur­dering

40.000–50.000 DKK

Hammerslag

205.000 DKK