2431/736
Melike Abasiyanik (f. Adapazarı 1930, d. Istanbul 2021)
Lampefod af stentøj modelleret med dekor i relief. Dekoreret med Olivinglasur. Sign. monogram. Kgl. P. Unik. H. 28,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ej monteret med el eller montering.
Fra
i
Vurdering
849670 |