Yaacov Agam (f. Rishon-le-Zion, Israel 1928)
“Never Believe”, Paris 1987. Sign. Agam; sign. med datering på siden og titel på bagsiden. Olie på aluminium. 19,5×19,5×3.
Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet direkte af kunstneren i hans atelier, 1987.
Kommissionsbud