Eske Kath (f. Haderslev 1975)
"Sunshine”, 2007. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 230×250. Uindrammet.
Udstillet: Museo Nacional de San Carlos, Mexico City, Mexico 2008. Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.