Stephen Gilbert (f. Fife, Scotland 1910, d. Frome, England 2007)
Uden titel, ca. 1948–49. Certifikat på polaroid-foto signeret og dateret af kunstneren på bagsiden. Mixed media på plade. 21,5×15.
Proveniens: Arkitekt Helge Nissen, Rungsted Kyst (dennes stempel på bagsiden). Proveniens: Privatsamling, Danmark.