922/700
Nils Thorsson (f. Eslöv 1898, d. 1975)
Knud Andersen (f. 1892, d. 1966)
Rund lågkrukke af stentøj dekoreret med Clair de Lune glasur. Sign. monogram. Kgl. P. Udført 1962. Forsynet med låg og stand af patineret og delvis forgyldt bronze. Ej stemplet. H. 19. Diam. 12,5.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud