Auktion 873
Ældre malerier og møbler
1750/109
Alexander Roslin, efter, 18. årh.: Kunstneren Alexander Roslins selvportræt. Usigneret. Oval. Olie på lærred. 60 x 50.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
19.000 DKK -
1750/85
William Hammer: Opstilling med brogede primulaer i en kurv. Sign. W. H. Olie på lærred. 37 x 42.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt
1750/21
Horace Aumont (efter I. L. Jensen): Opstilling med blomster i en græsk vase på en karm. Sign. A. H. 186? Olie på lærred. 82 x 63.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt
1750/1
C. W. Eckersberg, skole, 19. årh.: Klostergården i San Lorenzo Fuori le mura. Usigneret. Olie på lærred. 33 x 45.
Vurdering :
20.000 DKK Ikke solgt