2432/7561Aarhus
Tonny Hørning: "Konstellation nr. 121", 1975. Sign. med titel og datering på bagsiden. Lak på plade. 60 x 90.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2432/7562Lyngby
Albert Mertz: Uden titel, 3/8/89. Usign. Gouache og blyant på papir. Bladstørrelse 29,5 x 41.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/7563Lyngby
Karl Åge Riget: Uden titel. To-delt skulptur. Usign. Bemalet jern på sokkel af bemalet jern. 153 x 31 x 25.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
2432/7564Aarhus
Ole Schwalbe: Uden titel. Sign. Schwalbe, E.A. Serigrafi i farver. Lysmål 65 x 46.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2432/7565Lyngby
Richard Mortensen: “Peinture cinétique polychrome”. Sign. Mortensen 88, EA. Serigrafi i farver. Lysmål 120 x 118.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2432/7566Lyngby
Peter Bonnén: To-delt skulptur. Usign. Córtenstål. Unika. 20 x 20 x 18. (2)
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7567Lyngby
Helge Holmskov: Uden titel. Sign. på bagsiden monogram. Vægrelief af jern på plade. 71 x 40.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud:
2432/7568Lyngby
Kai Führer: Uden titel. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 70.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2432/7569Lyngby
Richard Mortensen: "Nord-Ouest". Sign. Mortensen 87, 88/100. Serigrafi i farver. Lysmål 135 x 106.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7570Lyngby
Albert Mertz: Uden titel. Usign. Gouache på papir. Bladstørrelse 20 x 29.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7571Lyngby
Poul Gernes: Uden titel. Sign. P.G. Bemalet granit. H. ca. 28. L. ca. 42.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2432/7572Lyngby
Paul Gadegaard: Uden titel. Usign. Olie på plade. 150 x 200.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud:
2432/7573Lyngby
Preben Hornung: "Langebro nr. 9". Sign. Hornung 52 samt med titel på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 73.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2432/7578Lyngby
Ib Geertsen: "Dynamik XX", 2007. Sign. på bagsiden med titel og datering. Olie på lærred. 92 x 74. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2432/7580Lyngby
Ib Geertsen: Fire kompositioner. Alle sign. og nummeret. Litografi i farver. Lysmål 73 x 55. (4)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2432/7581Lyngby
Ole Schwalbe: Fem geometriske kompositioner. Alle sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 74 x 56. (5)
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2432/7583Lyngby
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
2432/7595Lyngby
Ib Geertsen: Fire kompositioner. Alle sign. og nummeret. Litografi i farver. Lysmål 62 x 47. (4)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: