-
2431/512Aarhus
Tal R: "Edelweiss", 2008. Alle sign. Tal R, 21/30. Fem træsnit i farver samt mappe. Bladstørrelse 60 x 80. (6)
Sælges
Vurdering :
60.000 DKK Næste bud:
-
2431/517Lyngby
Lars Nørgård: "Pillow Tree", 2017. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 200 x 160. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
60.000 DKK Næste bud:
-
2431/523Lyngby
Claus Carstensen: "En marche vers le Pere (Bleeder)", 2007. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 160 x 135.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2431/526Lyngby
Asmund Havsteen-Mikkelsen: "A Mountain of Solitude", 2010. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 40 x 65. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/529Lyngby
HuskMitNavn: "Vi hælder noget i hovedet", 2009. Sign. HuskMitNavn. Olie på krydsfiner. 242 x 122.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/533Aarhus
Benny Dröscher: "A Strong Presence Beneath The Trees", 2007. Olie på lærred. 90 x 120.
Sælges
Vurdering :
50.000–60.000 DKK Næste bud:
-
2431/542Aarhus
Michael Kvium: Amorf komposition. Sign. Kvium 89. Olie på papir. Bladstørrelse 16 x 23.
Sælges
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
-
2431/554Aarhus
Jacob Rantzau: "Transportable tanker", 2008. Sign. med titel og datering. Olie på lærred. 30 x 35. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
25.000 DKK Næste bud:
-
2431/602Aarhus
Dan Schein: Uden titel. Sign. på bagsiden Dan Schein. Olie på lærred. 81 x 100. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud:
-
2431/669Lyngby
Thorbjørn Lausten: Komposition. Sign. T. Lausten 14. Tusch og gouache på papir. 76,5 x 56,5.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2431/671Lyngby
Frederik Næblerød: Uden titel. Sign. F. Næblerød 2020. Akvarel og blæk på papir. Bladstørrelse 32 x 24.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/678Lyngby
Christian Achenbach: "Purple Haze". Sign. med titel og datering på bagsiden. Mixed media på lærred. 60 x 50.
Sælges
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud:
-
2431/691Lyngby
Jan S. Hansen: "Age of the Warlock", 2011. Sign. på bagsiden. Mixed media på træ. 88 x 58.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/719Aarhus
Jacob Rantzau: "Klokkeren fra Notre Dame". Sign. Jacob Rantzau. To bly på papir. Lysmål 39,5 x 59 og 41 x 57,5. (2)
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2431/741Lyngby
Camilla Thorup: "Red Choreography", 2012. Sign. Mixed media på lærred. 80 x 45. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
-
2431/776Aarhus
Milena Bonifacini: Komposition, 2012. Sign. M. Bonifacini. Mixed media på papir. Bladstørrelse 42 x 44.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2431/814Aarhus
HuskMitNavn: Uden titel. Sign. HuskMitNavn, 07. Tusch på papir. Bladstørrelse 16 x 22.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/839Lyngby
Nils Erik Gjerdevik: Uden titel. Sign. NE Gjerdevik 98. Mixed media på papir. Bladstørrelse 79 x 106. Uindrammet.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: