2431/514Lyngby
Pablo Picasso: "Cruchon hibou", 1955. Stemplet D'après Picasso, Madoura Plein Feu. Ed. 500. Glaseret lertøj. H. 27-27,5.
Vurdering :
30.000–35.000 DKK Næste bud:
2431/547Lyngby
Jens Jacob Bregnø: Atalanta med Hippomenes gyldne æble. Sign. monogram 1925. Patineret bronze på base af marmor. H. 28.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/795Lyngby
Kai Nielsen: "Venus med æblet". Sign. Kai N. Patineret bronze. H. 34,5.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/825Lyngby
Gerhard Henning: Gerda Henning. Sign. Gerhard Henning samt monogram I/VI. Stemplet Atelier DBB Cire-Perdue. Bronze. H. 24,5.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: