2431/547
Jens Jacob Bregnø (f. Hornum 1877, d. Søborg 1946)
Eris kaster det gyldne æble. Sign. monogram 1925. Patineret bronze på base af marmor. H. 28.
Almindelig patina.
Fra
i
Vurdering
872454 |