2431/535Lyngby
Anton Hansen: "Den hvide kamel", Cairo, ca. 1935. Usign. Olie på plade. 60,5 x 75.
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
2431/538Lyngby
Olaf Rude: Portræt af Elna Fonnesbech-Sandberg. Sign. Olaf Rude 36. Olie på lærred. 145 x 100.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/553Lyngby
Olaf Rude: Landskab fra Bornholm. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 74 x 100.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2431/625Lyngby
Niels Erik Lange: Opstilling med lyserøde blomster og æbler. Sign. N. E. Lange. Olie på lærred. 65 x 51.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/628Lyngby
Axel P. Jensen: Opstilling med blomster og frugter. Sign. Axel P.J. Olie på lærred. 80 x 100.
Vurdering :
2431/631Lyngby
Albert Naur: Tulipaner i en vase. Sign. monogram 1919. Olie på lærred. 57 x 52.
Vurdering :
2431/634Lyngby
Peter Rostrup Bøyesen: Spadserende kvinde med hatteæske. Sign. RB. Olie på malepap. 65 x 48
Vurdering :
2431/675Lyngby
Jürgen von Wrangel: "Port de Dieppe". Sign. J. Wrangel. Olie på lærred. 38 x 55.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2431/679Lyngby
Thorvald Hagedorn-Olsen: Landskab. Sign. Hagedorn-Olsen 53. Olie på lærred. 50 x 76.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/683Lyngby
Sigurd Swane: "Pinseliljer". Sign. SSw Maj 1906. Olie på masonit. 40 x 48.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/820Lyngby
Olaf Rude: Sommerdag ved bondegård, Bornholm. Olie på lærred. Sign. Olaf Rude. 73 x 100.
Vurdering :
2431/828Lyngby
Povl Christensen: Landskab med træer. Sign. Povl C. 51. Olie på lærred. 98 x 131.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: