-
2431/535Lyngby
Anton Hansen: "Den hvide kamel", Cairo, ca. 1935. Usign. Olie på plade. 60,5 x 75.
Sælges
Vurdering :
15.000 DKK Næste bud:
-
2431/538Lyngby
Olaf Rude: Portræt af Elna Fonnesbech-Sandberg. Sign. Olaf Rude 36. Olie på lærred. 145 x 100.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/553Lyngby
Olaf Rude: Landskab fra Bornholm. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 74 x 100.
Sælges
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
-
2431/596Aarhus
Ubekendt maler, 20. årh.s. begyndelse: En sommerdag i parken. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 81 × 101.
Sælges
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2431/623Aarhus
Martin Meyer-Pyritz: Landskab med en sø. Sign. M. Meyer-Pyritz. Olie på malepap. 24 x 33.
Sælges
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
-
2431/625Lyngby
Niels Erik Lange: Opstilling med lyserøde blomster og æbler. Sign. N. E. Lange. Olie på lærred. 65 x 51.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/628Lyngby
Axel P. Jensen: Opstilling med blomster og frugter. Sign. Axel P.J. Olie på lærred. 80 x 100.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/631Lyngby
Albert Naur: Tulipaner i en vase. Sign. monogram 1919. Olie på lærred. 57 x 52.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2431/634Lyngby
Peter Rostrup Bøyesen: Dame med hat. Usign. Olie på lærred. 65 x 48
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/641Aarhus
Hans Øllgaard: Landskab med to kvinder. Sign. monogram. Olie på lærred. 116 x 147.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/668Aarhus
Niels Bjerre: Sommerlandskab ved en fjord. Sign. N.B. 1930. Olie på lærred. 56 x 67.
Sælges
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/675Lyngby
Jürgen von Wrangel: "Port de Dieppe". Sign. J. Wrangel. Olie på lærred. 38 x 55.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2431/679Lyngby
Thorvald Hagedorn-Olsen: Landskab. Sign. Hagedorn-Olsen 53. Olie på lærred. 50 x 76.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/683Lyngby
Sigurd Swane: "Pinseliljer". Sign. SSw Maj 1906. Olie på masonit. 40 x 48.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/696Aarhus
Per Iversen: Landskab med måneskin. Sign. Per Iversen 47. Olie på lærred. 54 x 70.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2431/706Aarhus
Paul Høm: Kvinde. Sign. Høm. Olie på lærred. 62 x 47.
Sælges
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
-
2431/794Aarhus
Hans Hansen: Cirkusparti. Sign. Hans Hansen. Oliekridt på pap. Bladstørrelse 26 x 31,5.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/800Aarhus
Ernst Syberg: "Vindue i Firenze". Sign. Ernst Syberg 65. Olie på lærred monteret på plade. 61 x 50.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2431/801Aarhus
Hjalmar Matthiessen: Landskab med træer. Sign. Hjm. Olie på lærred. 26 x 33.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
-
2431/820Lyngby
Olaf Rude: Sommerdag ved bondegård, Bornholm. Olie på lærred. Sign. Olaf Rude. 73 x 100.
Sælges
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
-
2431/828Lyngby
Povl Christensen: Landskab med træer. Sign. Povl C. 51. Olie på lærred. 98 x 131.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud:
-
2431/843Aarhus
Dansk maler, 20. årh.: Par i samtale. Sign. KI. Olie pap monteret på plade. 59,5 x 39,5.
Sælges
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
-
2431/853Aarhus
Hugo Kongsted Kongsmar: Tre partier fra Aarhus Havn. Sign. Olie på lærred. 37 x 38, 44 x 61 og 61 x 79. (3)
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2431/885Aarhus
Peter Peitersen: Parti fra Aarhus Havn. Usign. Olie på lærred. 82 x 108.
Sælges
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
-
2431/914Aarhus
Ebba Carstensen: Skovparti med figurer. Sign. Ebba Carstensen. Olie på lærred. 54 x 45.
Sælges
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud: