2431/802
Pierre Alechinsky, Mogens Balle, Christian Dotremont: To kompositioner. Træsnit og litografi i farver. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2431/770
Pierre Alechinsky: "Serpent I". Sign. Alechinsky, 15/120. Litografi og radering i farver. Lysmål 61,5 x 44.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2431/769
Pierre Alechinsky: "Serpent IV". Sign. Alechinsky, 15/120. Litografi og radering i farver. Lysmål 61,5 x 44.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
2431/711
Carl-Henning Pedersen: Komposition. Sign. Carl-Henning Pedersen 1973, 87/100. Litografi. Lysmål 28 x 20.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
2.900 DKK -
2431/643
Corneille: “Femme entre tigre et oiseau”. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 60 x 78. Uindrammet
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
2.800 DKK -
2431/622
Corneille: "Soleil cou coupé II", 2001-2002. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 82 x 62. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
2431/565
Corneille: "Soleil cou coupé I", 2001-2002. Sign. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 82 x 62. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2431/560
Pierre Wemaëre: Fem kompositioner. Sign. Litografi. Lysmål 47 x 64, 42 x 59, 43 x 60, 47 x 64 og 47 x 64. (5)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK