2431/878
Henry Heerup, Hanne Varming, m. fl. : Syv relieffer/plaketter. Sign. Bronze. Anders Nyborg A/S, JP M2. 24 x 17. (7)
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.900 DKK -
2431/825
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2431/819
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2431/809
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2431/796
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2431/795
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
18.500 DKK -
2431/786
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2431/767
Børge Jørgensen: Uden titel. Sign. BJ 71. Jern og farvet glas. H. 80.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2431/677
Bente Bonné: Uden titel. Sign. Bente Bonné. Figur af mixed media og glas. H. 38. L. 40. D. 24.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2431/610
Jesper Skov Madsen: "Cut it", 2017. Sign. med titel og datering på bagsiden. Kobber. 125 x 90.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
2431/607
Niels Helledie: Objekt. Usign. Delvis matglaseret stentøj. H. 18.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2431/597
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2431/593
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2431/571
Niels Helledie: Relief med ansigter. Usign. Matglaseret stentøj monteret på bejset træ. 73 x 33.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2431/547
Jens Jacob Bregnø: Atalanta med Hippomenes gyldne æble. Sign. monogram 1925. Patineret bronze på base af marmor. H. 28.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
13.500 DKK -
2431/514
Pablo Picasso: "Cruchon hibou", 1955. Stemplet D'après Picasso, Madoura Plein Feu. Ed. 500. Glaseret lertøj. H. 27-27,5.
Vurdering :
30.000–35.000 DKK Hammerslag:
26.000 DKK -
2431/502
Hanne Varming: "Nicole med stol". Sign. Hanne Varming 1996. Bronze. H. 58.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Ikke solgt