2431/502Lyngby
Hanne Varming: "Nicole med stol". Sign. Hanne Varming 1996. Bronze. H. 58.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Næste bud:
2431/514Lyngby
Pablo Picasso: "Cruchon hibou", 1955. Stemplet D'après Picasso, Madoura Plein Feu. Ed. 500. Glaseret lertøj. H. 27-27,5.
Vurdering :
30.000–35.000 DKK Næste bud:
2431/547Lyngby
Jens Jacob Bregnø: Atalanta med Hippomenes gyldne æble. Sign. monogram 1925. Patineret bronze på base af marmor. H. 28.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/571Lyngby
Niels Helledie: Relief med ansigter. Usign. Matglaseret stentøj monteret på bejset træ. 73 x 33.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/607Lyngby
Niels Helledie: Objekt. Usign. Delvis matglaseret stentøj. H. 18.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/610Lyngby
Jesper Skov Madsen: "Cut it", 2017. Sign. med titel og datering på bagsiden. Kobber. 125 x 90.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2431/677Lyngby
Bente Bonné: Uden titel. Sign. Bente Bonné. Figur af mixed media og glas. H. 38. L. 40. D. 24.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2431/767Lyngby
Børge Jørgensen: Uden titel. Sign. BJ 71. Jern og farvet glas. H. 80.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2431/795Lyngby
Kai Nielsen: "Venus med æblet". Sign. Kai N. Patineret bronze. H. 34,5.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2431/825Lyngby
Gerhard Henning: Gerda Henning. Sign. Gerhard Henning samt monogram I/VI. Stemplet Atelier DBB Cire-Perdue. Bronze. H. 24,5.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud: