2435/508Lyngby
Vurdering :
30.000 DKK Næste bud:
2435/524Aarhus
Asger Jorn: Uden titel. Sign. Jorn 67, 54/75. Litografi i farver fra serien "Von Kopf bis Fuss". Lysmål 73 x 54.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud:
2435/554Aarhus
Asger Jorn: ”Message essoristique”. Sign. Jorn 72, 4/75. Træsnit fra suiten "Etudes et surprises", 1972. Bladstørrelse 56 x 44.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/557Aarhus
Hans Scherfig: "Ensom Elefant". Sign. Hans Scherfig 1966, 145/200. Litografi i farver. Lysmål 47 x 63.
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/572Aarhus
David Hockney: "The blue guitar". Sign. David Hockney 155/200. Radering i farver. Bladstørrelse 53 x 46.
Vurdering :
10.000 DKK Næste bud:
2435/583Lyngby
Walasse Ting: Erotisk komposition. Sign. Ting 79, 92/100. Litografi i farver. Lysmål 46 x 67.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/586Lyngby
Corneille: To kompositioner. Sign. Corneille 85, 62/125. Litografi i farver. Bladstørrelse 38 x 50. (2)
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/634Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/649Lyngby
Richard Mortensen: "Svensk ko". Sign. Mortensen 34/80, EA 1/8. Serigrafi. Bladstørrelse 75 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/653Lyngby
Christo: “Wall of Oil Barrels, The Iron Curtain, Rue Visconti, Paris”. Sign. Christo, 137/150. Bladstørrelse 89 x 61. U.r.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud:
2435/654Aarhus
Michael Kvium: "Sad Me". Sign. Kvium 94, 41/50. Liotografi i farver. Bladstørrelse 47,5 x 31,5.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/657Lyngby
Corneille: To kompositionr. Begge sign. Corneille 82, 55/200. Litografi i farver. Bladstørrelse 33 x 23. Uindrammet. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/658Lyngby
Poul Isbak: Liggende figur. Sign. Poul Isbak, 18-7-98. Kul på papir. Bladstørrelse 42 x 59. Uindrammet.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/660Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/669Aarhus
Poul Anker Bech: Snedækket landskab. Sign. Poul Anker Bech 90, 4/120. Litografi i farver. Bladstørrelse 43 x 59.
Vurdering :
6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/670Aarhus
Michael Kvium: "Pain Me". Sign. Kvium 94, 41/50. Litografi i farver. Bladstørrelse 47,5 x 31,5. Uindrammet.
Vurdering :
2435/671Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/672Aarhus
Carl-Henning Pedersen: "Den grimme Ælling A". Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 56.
Vurdering :
2435/673Aarhus
Carl-Henning Pedersen: "Tommelise B". Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 56.
Vurdering :
2435/675Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/678Lyngby
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud:
2435/679Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/680Lyngby
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/697Lyngby
Pierre Alechinsky: Motiv fra serien “Schismes". Sign. Alechinsky, 31/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 33 x 23.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/698Lyngby
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/720Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Ansigt. Usign. Olie på lærred monteret på plade. 14 x 11.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2435/724Lyngby
Henry Moore: Komposition. Sign. Moore, 15/50. Radering. Lysmål 33 x 22.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/743Lyngby
Poul Anker Bech: Komposition. Sign. Poul Anker Bech, 245/400. Offset i farver efter maleri. Trykt hos From & Co. Lysmål 69 x 48,5.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2435/745Lyngby
Oluf Høst: "Kostald". Sign. Oluf Høst 54. Litografi i farver. Lysmål 66 x 84.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/749Aarhus
Arne Haugen Sørensen: ”Den kloge og den mindre kloge”. Sign. A. Haugen Sørensen. Træsnit i farver. Lysmål 52 x 51.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/761Lyngby
William Heinesen: Uden titel. Sign. William Heinesen, 160/300. Litografi i farver. Lysmål 43 x 55.
Vurdering :
2435/764Lyngby
Pierre Alechinsky: Komposition. Sign. Alechinsky, 2/13. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×43.
Vurdering :
2435/767Lyngby
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/787Lyngby
Wiliam Skotte Olsen: Komposition. Sign. Wiliam Skotte Olsen, eget tryk. Radering. Lysmål 27 x 28.
Vurdering :
1.500–2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2435/857Aarhus
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2435/875Aarhus
Vurdering :
2435/876Aarhus
Vurdering :
2435/878Aarhus
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2435/890Aarhus
Vurdering :
2435/914Aarhus
Vurdering :
2435/915Aarhus
Vurdering :
2435/920Aarhus
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2435/923Aarhus
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2435/932Aarhus
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2435/942Aarhus
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud: