186/45
Søren Rønholdt (f. 1969) & Stine Leth: Originalt foto fra serien Persona lavet med strikkekunstner Stine Leths masker.
Estimate :
14,000 DKK Not sold
186/37
Mikkel Carl: Those Who Are Awake Have a World in Common, While Each Person Asleep Has a World of Her Own, 2017.
Estimate :
28,000 DKK Price realised:
14,500 DKK -
186/49
Victor Ash: Black Moon, 2024. Signeret af kunstneren. Akryl på lærred.
Estimate :
6,000 DKK Price realised:
3,400 DKK -
186/56
Ole Mathiesen: 1919 Sportivo 40. Ur fra Ole Mathiesen.
Estimate :
16,000 DKK Price realised:
6,500 DKK -
186/47
Verner Panton: Barboy opbevaring. Verpan, Barboy designet af Verner Panton i 1963.
Estimate :
7,500 DKK Price realised:
3,600 DKK -
186/55
Sif Itona Westerberg, (f. 1985): To originallitografier. (2).
Estimate :
5,000 DKK Price realised:
2,500 DKK -
186/54
Mie Mørkeberg: Gul Kolibri, 2021. Litografi. Sign. og nummereret. Edition 9/125.
Estimate :
4,500 DKK Price realised:
6,000 DKK -
186/53
Anne Torpe: (f. 1981), Sadies Suggestion, 2020. Originalt farvelitografi.
Estimate :
1,200 DKK Price realised:
1,250 DKK -
186/48
Martin Bigum: (f. København 1966), Originalt litografi
Estimate :
6,000 DKK Price realised:
3,200 DKK -
186/30
Louise Hindsgavl: Porcelænsskulptur. Face the Music and Dance # 11, 2019.
Estimate :
12,000 DKK Price realised:
17,000 DKK -
186/51
Morten Schelde: Sause Anglaise, 2021. Originallitografi. Signeret og nummereret 15/110.
Estimate :
2,000 DKK Price realised:
1,650 DKK -
186/50
Marco Evaristti: Waisted, 2022. Mixed media. Akryl og plastik samlet på Marco Evaristtis Everest-ekspedition 2022
Estimate :
15,000 DKK Price realised:
5,500 DKK -
186/42
Rie Elise Larsen: 'At give er at modtage', 2024. Håndlavet vase med papirblomster.
Estimate :
20,000 DKK Price realised:
14,000 DKK -
186/44
Sif Itona Westerberg (f. 1985): To originallitografier. (2).
Estimate :
5,000 DKK Price realised:
2,700 DKK -
186/36
Space Copenhagen: High Stool, Sirka grey stained oak, 74 cm. Designet af Space Copenhagen.
Estimate :
10,000 DKK Price realised:
2,900 DKK -
186/32
Pernille Pontoppidan Pedersen: Keramisk værk. Objektiv Komposition II, 2021/2023. Glaseret keramik. Signeret.
Estimate :
16,000 DKK Not sold
186/28
Mie Olise Kjærgaard: Originalt litografi, signeret og nummereret 20/44.
Estimate :
5,000 DKK Price realised:
2,900 DKK -
186/31
Mads Guldager: Fine Art Print. New York Reflection. Fine Art Glclée print i sort svæveramme.
Estimate :
17,500 DKK Price realised:
7,000 DKK -
186/39
Pernille Pontoppidan Pedersen: Keramisk værk. Objektiv Komposition I, 2021/2023. Glaseret keramik. Signeret.
Estimate :
18,000 DKK Not sold
186/41
Peter Callesen: Melting Boat, 2019. Originalt litografi. Signeret og nummereret 3/10.
Estimate :
3,500 DKK Price realised:
6,000 DKK -
186/40
Verner Panton: Verpan, Fun 2TM BRASS bordlampe designet af Verner Panton i 1964.
Estimate :
5,500 DKK Price realised:
4,400 DKK -
186/35
Maria Torp: Giclée tryk, Protéus. Signeret og nummereret. Edition 38/75.
Estimate :
4,500 DKK Price realised:
4,800 DKK -
186/38
Ole Mathiesen: OM3.30Q.RO.
Estimate :
9,000 DKK Price realised:
4,200 DKK -
186/25
Naoto Fukasawa: Lænestol. Polstret med KVADRAT vintage tekstil (fra tidligere kollektion) .
Estimate :
12,000 DKK Price realised:
8,000 DKK -
186/34
Manuel Canu (f. 1979): #2 Botanical ornament, stentøjsrelief med hvid blank glasur.
Estimate :
10,000 DKK Price realised:
6,000 DKK -
186/33
Manuel Canu (f. 1979): #1 Botanical ornament. Stentøjsrelief, signeret af kunstneren, 2022.
Estimate :
10,000 DKK Price realised:
6,500 DKK -
186/29
Poul Henningsen: PH 2/2. Question mark pale rose bordlampe.
Estimate :
12,000 DKK Price realised:
7,500 DKK -
186/27
Leif Sylvester: Byliv, Originalt litografi. Signeret om nummereret 91/180.
Estimate :
7,500 DKK Price realised:
5,500 DKK -
186/26
Le Klint 328 LK 80, bordlampe. Lys eg og messing.
Estimate :
8,000 DKK Price realised:
4,200 DKK -
186/22
Jonas Pihl: Owl Sunrise, 2023. Signeret og dateret. Akryl og tusch på rå hørlærred.
Estimate :
13,000 DKK Price realised:
10,500 DKK -
186/24
Knud Odde: Linoleumstryk. Nadine, 2024. Signeret og nummereret 24/35.
Estimate :
2,100 DKK Price realised:
2,200 DKK -
186/23
Kathrine Ærtebjerg: Uden titel, 2021. Linoleumstryk. Signeret og nummereret 48/50.
Estimate :
1,200 DKK Price realised:
1,250 DKK -
186/11
Christian Lemmerz: Originaltegning. Stilleben.
Estimate :
30,000 DKK Price realised:
14,000 DKK -
186/17
Wilhelm Freddie: Tryk fra 1940’erne. Signeret af kunstneren.
Estimate :
2,500 DKK Price realised:
2,000 DKK -
186/21
Bente Skjøttgaard: (f. 1961) keramisk stentøj med glasur
Estimate :
3,500 DKK Price realised:
3,800 DKK -
186/19
Finn Juhl: Karmstol, model FJ 5310.
Estimate :
8,500 DKK Price realised:
4,600 DKK -
186/20
Jesper Christiansen: To originale litografier, motiver fra Provence. (2).
Estimate :
6,000 DKK Price realised:
3,000 DKK -
186/18
Henning Koppel: To stk. Koppel kander fra Georg Jensen.
Estimate :
4,500 DKK Price realised:
4,200 DKK -
186/16
Stig Brøgger: Silketryk. Some of Those Days, 2000.
Estimate :
8,000 DKK Not sold
186/14
Børge Mogensen: Børnebænk. FDB Møbler, model p11. Designet i 1946.
Estimate :
2,000 DKK Price realised:
2,100 DKK -
186/12
Eske Kath: Originalt litografi. Uden titel, 2023.
Estimate :
3,000 DKK Price realised:
3,200 DKK -
186/10
Charlotte Søeborg Ohlsen (f. 1970) : Papirklip. Naturfantasi, 2024.
Estimate :
1,800 DKK Not sold
186/5
Farshad Farzankia: Originaltegning. Fangst, 2024. Tegning, olie og blyant på papir.
Estimate :
10,000 DKK Price realised:
10,500 DKK -
186/9
Cathrine Raben Davidsen: Originalt litografi. Trickster (Girl), 2013.
Estimate :
7,500 DKK Price realised:
5,500 DKK -
186/8
Poul Kjærholm: PK 1 stol.
Estimate :
5,000 DKK Price realised:
2,500 DKK -
186/6
Bjørn Nørgaard: (f. 1947) Skulptur. Global Seat, 2006. Skulptur i fajance. Edition 7.
Estimate :
15,000 DKK Price realised:
8,500 DKK -
186/4
John Kørner: Syrelavering. Ocean, 2006. Syrelavering.
Estimate :
6,000 DKK Price realised:
8,500 DKK -
186/3
Asger Harbou Gjerdevik: (1986), Originalt Farvelitografi Animal Locomotion 5.
Estimate :
4,500 DKK Price realised:
4,200 DKK -
186/2
Malene Hartmann Rasmussen (f. 1973): Drille-djævel, 2023. Edition Unique. Stentøj, glaseret.
Estimate :
17,500 DKK Price realised:
9,500 DKK