1722/1603
Spillemaskine med 28 spilleskiver, låg dekoreret med blomster i intarsia. Ca. 1900. L. 53 cm. H. 22 cm. B. 46 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser. Spillemaskinen fungerer men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 1. juni 2017
Vurdering
Hammerslag
16 bud