922/​545

Ole Lynggaard (f. 1936)

Diamanthalskæde af 14 kt. guld og hvidguld, vedhæng prydet med brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.11 ct. Farve: H. Klarhed: VS. Vægt ca. 28 g. Vedhæng B. 10 mm og L. 6,2 cm. L. 53 cm.

Æske medfølger.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Fremstår med nogle ridser på bagsiden af vedhæng.

Tasker og smykker, 18. september 2024

Vur­dering

30.000–35.000 DKK

Hammerslag