1422/​805

Dansk snedkermester

Skrivebord af mahogni, front med to skuffer, bordplade samt ben dekoreret med profileringer, håndtag af messing. H. 75. L. 120. B. 72.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. God stand. Nøgle medfølger ikke.

Moderne kunst og design, 27. maj 2014

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK