1422/805
Dansk snedkermester
Skrivebord af mahogni, front med to skuffer, bordplade samt ben dekoreret med profileringer, håndtag af messing. H. 75. L. 120. B. 72.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. God stand. Nøgle medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 27. maj 2014
Vurdering
Hammerslag