Georg Jacobsen (f. København 1887, d. Frederiksberg 1976)
Opstilling. Sign. Georg Jacobsen 1962. Litografi i farver. Lysmål 46×53.
Ramme uden glas. Flere ridser i litografiet hvor papirets hvide farve træder frem. Spørg for yderligere fotos.