2426/​132

Prydvase af slebet glas, dekoreret med monteringer af forgyldt bronze. 19. årh.s. slutning. H. 34. Diam. 21.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ujævnheder i glas langs øvre bronzemontering.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

30 bud

1092330 (Autobud) 5.500 DKK
51973 5.000 DKK
1092330 4.800 DKK
51973 4.600 DKK
1092330 (Autobud) 4.400 DKK
51973 4.400 DKK
1092330 (Autobud) 4.200 DKK
51973 4.000 DKK
1092330 (Autobud) 3.600 DKK
51973 3.400 DKK
1092330 3.200 DKK
51973 (Autobud) 3.000 DKK
1092330 2.900 DKK
51973 2.600 DKK
1092330 (Autobud) 2.500 DKK
51973 2.400 DKK
1092330 (Autobud) 2.300 DKK
51973 2.200 DKK
1092330 (Autobud) 2.100 DKK
51973 2.000 DKK
1092330 (Autobud) 1.450 DKK
51973 1.400 DKK
1092330 (Autobud) 1.350 DKK
51973 1.300 DKK
1092330 (Autobud) 1.250 DKK
51973 1.200 DKK
1092330 1.150 DKK
51973 1.100 DKK
1092330 1.050 DKK
51973 1.000 DKK