1436/1728
Tre grønlandske tupilakker af udskåret kaskelottand i form af isbjørn, sælfanger og hvalros på fabeldyr. 20. årh. H. 11–14. (3)
CITES certifikater medfølger.
Mindre alders- og brugsslitage. Minimal revner.
Varia, 4. september 2014
Vurdering
Hammerslag
20 bud