2424/​68

Hjørnepanel stykke af bemalet træ, prydet med forgyldte skæringer i form af korn, blomster og bladværk. 18. årh. H. 133. B. 59. D. 27.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger og mindre afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag