William Scharff (f. København 1886, d. sst. 1959)
Badende kvinder. Sign. William Scharff på bagsiden (signatur skjult under blændrammen). Bemalet på bagsiden. Olie på lærred. 99×148.
God original stand. Små nålehulslignende mærker/huller enkelte steder, minimale harrevner/krakeleringer og en lille afskalning.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
16 bud