Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
“September storm ved Skagen Sønderstrand”. Sign. Holger Drachmann, Skagen, 17. septmb 1906. Olie på lærred. 26,5×40.
Lærred bør strammes op. Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 15. april 2019
21 bud