2438/956
Lisbeth Sallingboe (f. 1943, d. 2022)
Kvadratisk sofabord af palisander, top ilagt fliser af stentøj. Sign. Sallingboe. H. 51. L./B. 104,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Vurdering
Hammerslag