2325/​91

Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)

“Skraaning bag en Gaard i Halland. Graavejr”. Sign. J. S. 1900. Olie på lærred. 31×43,5.

Udstillet: Charlottenborg 1901 nr. 412.

Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. juni 2023

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
3.000 DKK
2.000 DKK