2436/173
Fire kinesiske tæpper. Ningxia trontæppe. 114×61. Ningxia fragment af løber. 184×64. To små forliggere. 120×62. 97×51. 20. årh.s begyndelse.(4)
114×61: Intet at bemærke. 184×64: Intet at bemærke. 120×62: Slidte frynser. Restaureret. 97×51: Intet at bemærke.
Fra
i
Glostrup
Vurdering