2433/​744

La Permanente Mobili

“Libreria”. Reolsystem af bøg og sko af messing. Justerbar hylder samt skabe og kommode. Udført 1950érne, Italien. H. 300 L. 320 D. 50.

Nøgle medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Afslag og reperationer. Trykafbryder på ene top, Bruun Rasmussen indestår ikke for funktionen af dette. Tørrevner og udskæringer.

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag