2424/1169
Diamantsmykkesæt med emalje af 14 kt. guld bestående af vedhæng og et par ørestikker hver prydet med talrige rosenslebne diamanter og emalje. Vedhæng L. 4 cm. Ørestik L. 2 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelt afslag på emalje ørestik. To damanter mangler.
Smykker og Fashion, 12. juni 2024
Vurdering
Hammerslag