1946/943
Orla Mølgaard-Nielsen (f. Ålborg 1907, d. Hellerup 1993)
“Jade”. Øreklapstol med ben af bøg, betrukket med lyst ternet Cotil uld. Udført hos Nielaus.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
43 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||