2432/582
Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981)
To cirkulære fade, seks store krus samt seks små snapsebægre af kobber og forsølvet metal. Stemplet HK, Georg Jensen Design Denmark. Fade: H. 1,5. Diam. 29,3. Krus: H. inkl. hank 11. Bægre: H. 6. (14)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
843749 | ||
803037 | ||
843749 (Autobud) | ||
803037 | ||
843749 |