922/​245

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Uden titel, 1956. Sign. på bagsiden Jorn 56. Olie på lærred. 48×40.

Litteratur: Guy Atkins“ Asger Jorn. The crucial years: 1954–1964”, London 1977, nr. 992, gengivet side 322. Proveniens: Johannes Jensens samling, Silkeborg.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

300.000–400.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?