Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)
“Mobilité butée”. Sign. Dotremont 1977. Tusch på papir. Lysmål 26×20.
Proveniens: Niks Malergård, Søster Svenstrup, Danmark. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Kommissionsbud