1831/​662

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

“Bridgelampe”. Standerlampe af bejdset bøg på trepasfod. 1940–50'erne. H. 161.

Litteratur: “Bygge og Bo”. 16. årgang. Efterår 1950. Hæfte 2–3.

Dette emne handles i fuldmoms

Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere uoriginal ledning. Monteret med amerikansk stik. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 31. juli 2018

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK