922/90
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Interiør fra en dagligstue med en læsende kvinde. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 56×47.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 548, 1990 nr. 122, afb. s. 101.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud