873/​1192

Svensk design

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med polykromt mønster på rød bund. Signeret KH (Klockargårdens Hemslöjd). Udført midt 20. årh. Sverige. L. 300. B. 200.

Sølv, kunsthåndværk & møbler, 28. september 2017

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag

25.000 DKK