1451/609
Tapio Wirkkala (f. 1915, d. 1985)
Lille skål af klart glas med vertikale slibninger. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala 57. H. 5,5. L. 12,5.
Sparsom alders- og brugspatina.
Moderne kunst og design, 16. december 2014
Vurdering
Hammerslag
19 bud