909/634
Yasse Tabuchi (f. Kitakyushu, Japan 1921, d. Vauhallan 2009)
“L'éspace encerclée” (Det cirklede rum). Sign. Yasse Tabuchi 61 samy på bagsiden Yasse Tabuchi 1961 og med titel. Olie på lærred. 100×74.
Malerier og skulpturer, 27. september 2022
Vurdering
Hammerslag