1241/64
Constantin Hansen (f. Rom 1804, d. Frederiksberg 1880)
Portræt af Olaf Købke som barn. Usigneret. Dateret Olaf den 7. Marts 1850. Vandfarve og pen på papir. Bladstørrelse 12×7.
Papiret er gulnet.
Ældre malerier og antikviteter, 8. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag